Już czas - Jodi Picoult

Autorka: Jodi Picoult
Tytuł: Już czas
Wydawnictwo:
Jenny to trzynastoletnia dziewczynka, która mimo młodego wieku ma starą duszę. Odkąd odeszła od niej mama, ma tylko babcię. Tata niestety został zamknięty w szpitalu psychiatrycznym, a jedyną osobą, która dba o dziewczynkę jest babcia.

Ta jednak nie chce rozdrapywać starych ran i nie pozwala Jennie myśleć o mamie i jej szukać.
Dziewczynka jednak jest zdecydowana odnaleźć mamę i zapytać dlaczego ją zostawiła. Postanawia poprosić o pomoc jasnowidza i tak poznaje Serenity, która za żadne skarby nie chce się zająć tą sprawą, ze względu na swoją przeszłość.

Jenny postanawia jeszcze jedną osobę poprosić o pomoc, detektywa, który uczestniczył w sprawie zaginięcia jej mamy i który teraz już przebywa na emeryturze.
Virgil za nic w świecie nie chce wracać do swoich obowiązków detektywistycznych, ale Jenny nie daje za wygraną i tak te zgrane trio usiłuje dotrzeć do sedna sprawy.

Dlaczego matka Alice zostawiła dziewczynkę i słonie, które tak kochała? Co ukrywa ojciec Jenny? Czy Serenity i Virgil odnajdą mamę Jenny?

"Już czas" to kolejna książka Jodi Picoult, którą mam przyjemność czytać. Niestety nie umiałam się w nią wgryźć i przez pierwsze chyba 150 stron strasznie się męczyłam i myślałam, że jej nie skończę. Dobrze, że się nie poddałam, bo książka jest rewelacyjna!
Nie wiem dlaczego tak trudno mi się ją zaczynało być może wynika to z wielu opisów zachowań słoni, które na początku średnio mnie interesowały. Nigdy nie miałam problemu z tym aby autorka mnie zainteresowała jakąś historią. W tym wypadku poszło jej trochę gorzej, ale za to końcem książki mnie zaskoczyła. Ba, wręcz oniemiałam gdy przeczytałam co jest grane!

Najnowsza książka Jodi Picoult trochę odbiega od innych książek autorki, ale na pewno nie jest gorsza. Myślę, że nawet jest bardziej emocjonalna.
Tęsknota Jenny za matką była naprawdę godna podziwu i bardzo wzruszająca. Dziewczynka chciała być z mamą, bo bardzo jej brakowało uczucia matczynego, które zapamiętała z dzieciństwa.
 Aby odnaleźć mamę porusza niebo i ziemię i to jest naprawdę bardzo piękne.

Jeżeli lubicie ksiażki Jodi Picolut jestem pewna, że i ta przypadnie Wam do gustu:)
Polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka