Milcząca siostra - Diane Chamberlain

Autorka: Diane Chamberlain
Tytuł: Milcząca siostra
Wydawnictwo:Uwielbiam Diane Chamberlain i zawsze z wielką niecierpliwością wyczekuję jej nowej książki. Najnowszą, która niedawno miała premierę jest "Milcząca siostra", doskonała pod każdym względem.

Rodzina Riley odkąd jej siostra Lisa popełniła samobójstwo nigdy już nie była taka sama. Mama się załamała, tata zapadł się w sobie, a brat Danny najpierw popadł w  konflikt z prawem, a później ucierpiał w Iraku. Po latach Riley wraca do rodzinnego domu, aby zająć się wszystkimi sprawami po śmierci ojca i dopilnować Danny'ego , aby nic sobie nie zrobił.

W porządkowaniu papierów i domu pomaga jej przyjaciółka ojca oraz jej córka. Riley odkrywa rzeczy, o których wcześniej nie miała pojęcia i rozpaczliwie potrzebuje rodziny. Wkrótce na światło dzienne wychodzi coraz więcej nowych faktów, z których jasno wynika, że jej ojciec prowadził drugie życie. Czy jest możliwe aby okłamał ją również w kwestii siostry? Czy Lisa naprawdę się zabiła? Co stało się tego zimowego poranka, w którym Lisa zniknęła?

"Milcząca siostra" to już kolejna bardzo dobra książka Diane Chamberlain. Już dawno to pisałam, ale jest to jedna z moich ulubionych pisarek. Podoba mi się, że tak sprytnie prowadzi czytelnika żeby za dużo nie zdradzić, ale żeby na tyle go zaciekawić aby nie potrafił się od książki oderwać. Uwierzcie mi, jak już zaczniecie czytać trudno będzie skończyć.
Oprócz wciągającej fabuły autorka jak zwykle poruszyła wiele czułych punktów w czytelniku sprawiając, że czuł niemal to samo co główna bohaterka. W książce nie zabraknie też emocji i trudnych tematów. Kłamstwo, poszukiwanie prawdy, ból po stracie bliskiej osoby i rozpaczliwa potrzeba zrozumienia, to tylko niewiele z emocji, których świadkiem będzie czytelnik.

Jeżeli jeszcze nie czytaliście z całego serca Wam tę książkę polecam. Jestem pewna, że się nie zawiedziecie. A ja z niecierpliwością czekam na kolejną książkę autorki.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka