Przy mnie będziesz bezpieczna - Amy Hatvany

Autorka: Amy Hatvany
Tytuł: Przy mnie będziesz bezpieczna
Wydawnictwo: 
Dla Hannah narodziny Emily były wyjątkowym momentem. Gdy dziewczynka tragicznie ginie w wypadku, kobieta nie potrafi się pozbierać. Choć podjęła trudną decyzję i oddała większość narządów córki do transplantacji do teraz nie potrafi pogodzić się z jej stratą.

Maddie choć jest nastolatką niewiele zaznała z nastoletniego życia. Praktycznie odkąd pamięta walczy z chorą wątrobą i gdy okazuje się, że jest dawca, a przeszczep się przyjmuje, dziewczynka może zacząć prawdziwe życie.
Niestety, ojciec, który chce kontrolować każdy krok Maddie i jej mamy Olivii skutecznie uniemożliwia rozwiniecie skrzydeł.
Mąż Olivii to sadysta, który bije ją od pierwszych chwil małżeństwa. Pewnie odeszłaby od niego już dawno, ale on zrobiłby wszystko aby odebrać jej córkę.
Już wkrótce życie Hannah i Maddie całkowicie się zmieni bo przypadkiem się poznają.
Czy Hannah powie Maddie, że ma wątrobę jej córki?

"Przy mnie będziesz bezpieczna" to książka niesamowicie trudna i emocjonalna. Mnóstwo w niej bólu, smutku i chwil, których nie chciałby nikt nigdy przeżyć.
To także historia o godzeniu się ze śmiercią i walką o każdy dzień.
Choć Hannah chyba nigdy nie pogodzi się ze śmiercią dziecka to pojawienie się w jej życiu Maddie pomaga jej się podnieść.

Autorka wspaniale porusza trudne tematy i pięknie pokazuje ludzką stronę psychiki. Jej kruchość i delikatność. Jeżeli szukacie książki, która was wzruszy i może też trochę zaboli, a także zmusi do refleksji to ten tytuł będzie idealny.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka