Ubongo Trigo. Wersja podróżna gry.

 

Tytuł: Ubongo Trigo
Wydawnictwo:

 

 

Co zawiera pudełko?

W pudełku znajduje się instrukcja do gry, 32 karty, 28 kafelków.
Gra przeznaczona jest dla 1-4 graczy w wieku od 7-107 lat, a czas jednej rozgrywki to około 20 minut.Na czym polega gra?

Grę rozpoczyna najmłodszy gracz. Każdy z graczy dostaje komplet kafelków, z których musi ułożyć wzór znajdujący się na karcie. Kto pierwszy skończy krzyczy UBONGO! Kolejni gracze mają czas na ułożenie swoich plansz do momentu aż gracz, który skończył pierwszy skończy odliczać do 20.
Każda kartka liczy się jako punkt. Warto dodać, że są dwie wersje trudności. Łatwa i trudna. Na sam początek warto zacząć od łatwiejszej wersji. Gra trwa 8 rund. Po ostatniej następuje liczenie punktów. Wygrywa ten gracz, który ma ich najwięcej.


Moje wrażenia.

Uwielbiam grę Ubongo! Recenzowałam Wam już klasyczną grę Ubongo porównywałam Wam Ubongo z Ubongo 3D, wspominałam na blogu o klasycznej Ubongo w wersji podróżnej a ostatnia recenzja dotyczyła Ubongo Extreme również w wersji podróżnej. Tym razem przedstawiłam Wam Ubongo Trigo, które jest bardzo, bardzo podobne do wersji Extreme choć w moim odczuciu łatwiej się gra.

My zaczęliśmy od wersji łatwiejszej i powiem Wam, że tak najlepiej jest zacząć. Po kilku grach człowiek już widzi te kształty w kartach i dużo łatwiej się całość układa. My jak zwykle świetnie się bawiliśmy i jeżeli lubicie takie łamigłówki logiczne to wszystkie gry Ubongo będą dla Was idealne. Te wersje podróżne są super, bo można je wszędzie ze sobą zabrać. Polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka