Ubongo Duo i Ubongo rozszerzenie do gry

To ostatni moment na zamówienie prezentów świątecznych więc pokazuję Wam super pomysł na prezent dla pary oraz dla całej rodziny bo mam i taki!

Ubongo DUO to wersja idealna dla dwóch osób więc jeżeli macie w rodzinie jakieś papużki nierozłączki, to ta wersja gry na pewno ich ucieszy.

Ubongo rozszerzenie dla 5-6 graczy wzbogaca klasyczną wersję Ubongo o nowe plansze i o większą liczbę osób.

Kultową grę Ubongo zna już pewnie każdy. Ja też sporo wersji recenzowałam więc od razu na początku odsyłam Was do recenzji każdej z nich:

Ubongo
Ubongo klasyczne, a Ubongo 3D
Ubongo gra karciana, wersja do plecaka
Ubongo Lines
Ubongo Trigo


Zacznę od wersji rodzinnej, która pozwoli Wam na nowo cieszyć się tą świetną grą.
Klasyczne Ubongo, recenzję macie wyżej to gra przeznaczona dla 1-4 graczy. Tym dodatkiem możecie rozszerzyć grę dla 5 i 6 osoby. TO NIE JEST SAMODZIELNA GRA, a DODATEK do gry więc jeżeli nie macie podstawowej wersji należy ją dokupić. W środku znajdziecie również nowe plansze z 216 nowymi zadaniami oraz purpurowe ametysty, które są warte aż 5 punktów.

Dzięki temu dodatkowi może teraz grać w grę cała rodzina, a nowe kamienie i plansze sprawią, że rozgrywka zyska nową odsłonę.
 

Ubongo DUO to już samodzielna gra przeznaczona dla dwóch osób. Choć zasady są jak zwykle proste, rozgrywka wcale już taka prosta nie jest i trzeba się czasami nieźle nagłowić aby dobrze ułożyć klocki na planszy. Zasady są nieco inne niż w klasycznym Ubongo ale zabawa umysłowa dalej jest na najwyższym poziomie, a cel również pozostał bez zmian. Należy jak najszybciej ułożyć klocki tak aby zakryły wszystkie kwadraciki.

 Jeżeli szukacie fajnego prezentu pod choinkę albo logicznej gry na długie wieczory to serdecznie Wam polecam serię Ubongo bo dla każdego znajdzie się coś dobrego. My uwielbiamy tą serię i cieszę się, że powstają kolejne odnogi tej gry, bo chyba nigdy się nam nie znudzi:)

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka