Ding i pozamiatane. Gra do plecaka

 

Ostatnio pisałam Wam o grze 7 rund do plecaka, a dziś mam coś chyba jeszcze lepszego. Odkąd mamy tę grę nie przestajemy w nią grać! Jest fantastyczna i jest w niej mnóstwo śmiech i obserwacji graczy. Mamy już połowę maja, a jak i maj to zaraz wakacje. Serdecznie Wam polecam całą serię gier do plecaka. Recenzowałam ich już tu naprawdę sporo, oto kilka przykładowych tytułów:

7 rund
Łap za słówka
Ubongo Trigo
Kaczki i Criss Cross

Ding i pozamiatane to gra dla 2-7 graczy w wieku od 7 lat.
W pudełku znajduje się 81 kart - po 9 w każdym kolorze, dodatkowo na każdej karcie jest dodatkowe hasło, które jest dodatkową atrakcją gry.

Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się kart z ręki. Wygrywa ten gracz, który zrobi to jako pierwszy.

Grę rozpoczynamy rozdając sobie i graczom po 8 kart, tak aby kart nie widzieli przeciwnicy. Pozostałe karty umieszczane są na środku stołu w stosie do dobierania. 

Jedną kartę przodem do góry dajemy na środek i na nią będą odkładane kolejne karty. Grę zaczyna osoba, która jako ostatnia miała urlop. Na stos kart należy położyć kartę, która spełnia następujące warunki:

- ma ten sam numer co karta leżąca na środku,
- ma ten sam kolor co karta leżąca na środku.
Jeżeli nie masz odpowiedniej karty musisz spasować i dobrać jedną kartę. Gra toczy się dalej. Ale, ale, ale należy obserwować bacznie przeciwników, bo możesz się wtrącić w trwającą rozgrywkę mimo, że nie jest Twoja kolej. Wystarczy krzyknąć DING, bo na przykład ktoś właśnie spojrzał w dół a masz taką kartę. To właśnie te dodatkowe hasła, które pozwalają nam się pozbyć kart.

Mam nadzieję, że choć trochę nakreśliłam Wam jak wygląda gra, bo zabawy jest przy tym tyle, że brzuch boli! Najlepiej w ogóle się nie ruszać, nic nie mówić i generalnie ograniczyć się do minimum, bo często tym możemy pomóc przeciwnikom:)
Pewnie zastanawiacie się jakie są hasła dodatkowe. Oprócz tych standardowych np: dwie górne karty są pomarańczowe, albo trzy górne karty mają ten samo kolor to są też takie, które opisują zachowania na przykład: ktoś zmienia oświetlenie w pokoju, ktoś komentuje swoje karty, ktoś odpowiada na pytanie twierdząco tak, ktoś na coś wskazuje i tak dalej.
Im więcej osób gra tym szybciej przebiega runda ale można się nieźle uśmiać.

Serdecznie Wam polecam ten tytuł, jest on ostatnio naszym ulubionym i na pewno pojedzie na wiele wyjazdów w naszych plecakach!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka