Ciumkowie w szkocką kratę - Paweł Beręsewicz


Autor: Paweł Beręsewicz
Tytuł: Ciumkowie w szkocką kratę
Wydawnictwo: Skrzat 2010

No cóż długo zabierałam się za czytanie, ale można powiedzieć dojrzałam i się zawzięłam.
I otóż co się okazało książkę pochłonęłam (inaczej nie można chyba tego nazwać) w godzinę chyba.
Ciumkowie w szkocką kratę to świetna książka dla dzieci.
Ciepła, rodzinna,przygodowa i z humorem. Ja chyba najbardziej uśmiałam się podczas czytania rozdziału: Do you speak english?

".. do you like football? - spytał na przykład Grzesiek, bardzo słusznie wybierając czas teraźniejszy prosty, a nie teraźniejszy ciągły. Koleżanka bardzo lubiła piłkę nożną albo i nie lubiła piłkę nożną, ale w każdym razie ogólnie Grzesiek uważał, że fajnie się z nią rozmawia. Nazywała się Mindy, miała dwanaście lat, przyjechała z Londynu razem z młodszym bratem,rodzicami i babcią. Była dobra z matematyki, a kiepska z francuskiego. Uwielbiała hip-hop, a nie znosiła Beethovena. A na pożegnanie powiedziała do Grześka: Fajny z ciebie chłopak. Kaśka też była bardzo zadowolona z rozmowy. Jej zdaniem mogłyby się nawet z Lindy zaprzyjaźnić. Dziewczynka miała jedenaście lat i przyjechała z Bristolu razem ze starszą siostrą, wujkami i dziadkiem. Średnio szło jej z matematyką, ale za to była najlepsza z francuskiego. Najbardziej na świecie nie znosiła hip-hopu, a Beethovena mogła słuchać godzinami. Najmilsze było to co powiedziała Grześkowi na pożegnanie: "Fajną masz siostrę" bardzo się Kaśce podobało to zdanie.
Kiedy Cindy po wakacjach wróciła do Glasgow na pierwszej lekcji francuskiego pani zapytała o najciekawsze wspomnienie z wakacji.
Z pewnym zdumieniem słuchała opowieści dziewczynki o dwójce dzieci z Holandii,które przez dwa lata samotnie podróżowały motorem po Szkocji, ponieważ ich rodzice musieli zostać w domu, żeby produkować brązowe namioty i opiekować się śmierdzącym kotem"
Także grunt to uczyć się języków!:D
Nic już nie będę dopowiadać.
Książkę polecam!:)

Z serii o rodzinie Ciumków ukazały się jeszcze:
- Co tam u Ciumków?
- Ciumkowe historie w tym jedna smutna
- Wielka wyprawa CiumkówZakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka