Wiśniowy Dworek - Katarzyna Michalak

Autorka: Katarzyna Michalak
Tytuł: Wiśniowy Dworek
Wydawnictwo:


"Wiśniowy dworek" to ostatnia dostępna w tej chwili część owocowej serii i chyba jak dla mnie jest najlepsza, choć mówiłam tak o każdej, dopóki nie pojawiła się kolejna:)

W pięknym Wiśniowym Dworku mieszka urocza dziewczyna - Danusia. Jest wiejską nauczycielką i bardzo skrytą, nieśmiałą ale o wielkim sercu osobą, która choć nie mówi o tym głośno, marzy o królewiczu na białym koniu.

Gdzieś w Warszawie mieszka zupełne przeciwieństwo Danusi, żywa i pełna energii Danka, szefowa dobrze prosperującej firmy. Danka choć na zewnątrz wydaje się silną i zdecydowaną kobietą, w rzeczywistości marzy o małym domku nad jeziorem.

Gdzieś w sumie nie wiadomo gdzie jest on. Wie o nich wszystko, ale nie jest ich wrogiem. Z daleka przygląda się ich życiu i delikatnie w nim miesza...:)

Te trzy zupełnie różne osoby łączy jedno. Przeszłość. Choć jeszcze o tym nie wiedzą, wkrótce staną się dla siebie najważniejszymi osobami na świecie, a przed nimi wojna z mafią, odkrywanie swoich korzeni, miłość, niebezpieczeństwo i tajemnica:))

"Wiśniowy dworek" jest genialny! Czytałam z zapartym tchem do samego końca, wiernie kibicując i Dance i Danusi, i temu trzeciemu:)  Przyznam, ze najbliższa była mi Danusia ze swoją melancholią i uroczym dworkiem, w którym mieszkała.

Fantastyczne przygody obu dziewczyn, zachwycą pewnie każdą czytelniczkę, która także gdzieś marzy o tym królewiczu. Tutaj mamy wszystko, jest nawet ten nieszczęsny królewicz, choć nie na białym koniu:))
Jeżeli macie ochotę przeczytać piękną opowieść o szukaniu swoich korzeni, przebaczeniu, miłości i ze szczyptą grozy to zapraszam do Wiśniowego Dworku, który ugości każdego:))
Polecam!

10 komentarzy :

 1. zgadzam się, moim zdaniem także ta część jest najlepsza

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam twórczość Katarzyny Michalak!

  OdpowiedzUsuń
 3. O tak, książka jest naprawdę wspaniała! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mała poprawa. "Wiśniowy dworek" nie jest ostatnią częścią serii owocowej bo autorka pisze lub napisała już "Jabłoniowe wzgórze" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzilo mi o ostatnią dostępną:D dzięki już poprawilam:))

   Usuń
  2. w głowie zaświtało mi, że pewnie chodzi Ci właśnie o ostatnią z dostępnych ale dla pewności napisałam co myślałam ;)

   Usuń
 5. Kasia to wspaniała pisarka. Jako facet czytałem jej "Sekretnik".

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj bardzo fajna była ta książka, chociaż sądziłam, że już niczym mnie autora nie zaskoczy. A jednak!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię tą autorkę. Z pewnością przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie przeczę, że książka ta mi się podobała, ale z tej serii owocowej to wolę jednak Poziomki.

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka