Zaczytani, akcja, którą warto wesprzećNie wiem czy słyszeliście o bardzo fajnej akcji: "Zaczytani". 
Celem tej akcji jest stworzenie na oddziałach dziecięcych w całej Polsce, bibliotek, z których będą mogły korzystać dzieci.
Ponieważ w większości szpitali nie ma bibliotek tym bardziej akcja jest jak najbardziej potrzebna.
Sami wiecie, że pobyt dziecka w szpitalu niejednokrotnie wiąże się z bólem, stresem, czasami rozłąką z najbliższymi, a przecież tak niewiele trzeba aby dziecko mogło przenieść się w świat fantastycznych przygód.

Dzięki akcji "Zaczytani" już zostało wyposażonych 5 szpitali, ale tych potrzebujących książkowego wsparcia jest nadal wiele.
Dlatego od 2 września w bibliotekach (listę można sprawdzić na stronie http://zaczytani.org/) oraz w centrach handlowych (od stycznia 2014r) będą zbierane książki. Ważne aby książki nie były zniszczone czy brudne.
Jeżeli macie w swoich zbiorach książki, z których wyrosło Wasze dziecko, a nie są one zniszczone, lub przypadkiem macie dwie takie same książeczki,włączcie się do akcji i oddajcie je innym dzieciom, które z pewnością odnajdą w książce drugie życie.
 

4 komentarze :

 1. Bardzo ciekawa i fajna akcja! Dobrze, że o niej napisałaś. Cieszę się, że biblioteka wojewódzka w moim mieście też bierze w niej udział :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna akcja i fajnie, że zainteresowałaś się nią na tyle, aby wykorzystać swojego bloga i poinformować więcej osób:)

  Książki są wspaniałą odskocznią od problemów. Pamiętam, jak chowałam się pod kołdrę z jakąś powieścią, gdy rodzice się kłócili, albo kiedy mama złościła się na mnie z jakiegoś powodu. "Zacznę czytać i nie będę o tym myśleć..." < to była moja mantra i jest do dziś. Dzieci w szpitalach na pewno też potrzebuję czegoś takiego - książki, która jest często lekarstwem, albo przynajmniej wspomagaczem:)

  Już szukam informacji, jak sprawa wygląda w mojej okolicy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, im więcej nas będzie tym lepiej:)

   Usuń
 3. Fajna akcja, trzymam kciuki za jej powodzenie :)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka