Gry i zabawy Mikołajka


Tytuł: Gry i zabawy Mikołajka
Wydawnictwo:
Dziś już ostatni dzień z trzech, w którym pokazywałam Wam najnowsze książki z Mikołajkiem, ale za to najlepsze zostawiłam na koniec.

"Gry i zabawy Mikołajka" to nic innego jak zbiór różnego rodzaju zabaw, ćwiczeń manualnych, zadań do rozwiązania, zagadek intelektualnych i tych ćwiczących spostrzegawczość oraz po prostu inteligentnych wypełniaczy czasu, których często dzieciom brakuje ze względu na brak czasu rodziców, zmęczenie lub brak pomysłu na to jak dziecku ten czas zaaranżować.

W środku znajdziecie 281 stron wspaniałej zabawy! Między innymi łamańce językowe, przepisy na ciasto, z którego zrobicie wszystko, różnego rodzaju szyfry i zagadki, zabawy sprawnościowe czy instrukcje jak zrobić na przykład szybowca.
Oczywiście wszystko to okraszone jest ilustracjami, które akurat w tym przypadku świetnie się komponują z całością, mimo iż jak wiecie za tymi animowanymi nie przepadam.

Ta książka nie tylko niejako wyręczy rodzica z wymyślania atrakcji dla swojej pociechy ale także zajmie dziecko na długie godziny no i co najważniejsze pozwoli doskonalić umiejętności dziecka w wielu dziedzinach!

Jeżeli Wasze dziecko lubi tego rodzaju książki lub uwielbia Mikołajka, warto mu ją kupić

9 komentarzy :

 1. Cieszę się, że Mikołajek wraca do łask. ;) Pamiętam swoją sfatygowaną książeczkę z jego przygodami. A taką chętnie bym sprezentowała swojej siostrze! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała książka! Kupiłam swoim dzieciakom i szaleją ;) Myślę, że doskonale sprawdzi się też w szkole - propozycje zabaw są doskonałe na przerwy i inne wolne chwile. Szczerze polecam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, książka jest rzeczywiście przemyślana i bardzo wartościowa:)

   Usuń
 3. Książka Gry i zabawy Mikołajka to najlepszy prezent jaki można sprawić dziecku. Tyle radości i śmiechu a przy tym wszystkim dzieciaki uczą się nowych rzeczy tak przydatnych w życiu codziennym, zaradności, twórczego myślenia czy przestrzegania zasad. Jestem pod jej wielkim wrażeniem!

  OdpowiedzUsuń
 4. Oho, chyba już wiem, co kupić mojemu małemu chrześniakowi na urodziny! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne lekarstwo na nudę, Bardzo dobra pozycja! Zmusza dzieci do myślenia, działania, kreatywnej pracy, gry zespołowej, nic dodać nic ująć ;) świetna robota, książka ciekawie wydana opatrzona ilustracjami, łatwa w odbiorze, przejrzysta i czytelna, polecam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Potwierdzam, warto! =) Ta książeczka pomaga nie tylko odciągnąć dziecko od komputera, ale co więcej, daje mu szansę rozwijania różnych umiejętności: czy to sprawnościowych, czy to logicznych. Mój 9 latek na przykład strasznie lubi wyzwania i cały dzień ślęczał nad łamańcem językowym o kruku i robaku. Od kiedy się go nauczył chwali się każdemu, kto tylko nas odwiedza 8-) Świetna na co dzień, na deszczowe dni i jako prezent. Pozdrawiamy. Kasia i mały Nikuś

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj warto warto!!;P Ta książeczka jest nie tylko doskonałym sposobem na nudę, ale także na rozwijanie konstruktywnego myslenia, aktywne spędzanie czasu, naukę pracy w zespole i wielu innych przydatnych dziecku umiejętności. No i oczywiście gwarantuje dobrą zabawę co z punktu widzenia dziecka jest najistotniejsze...a my jako rodzice możemy być spokojni o rozwój naszego dziecka przez zabawę...:) Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepsze lekarstwo na nudę i najfajniejsza książka z pomysłami na zabawę, jaką widziałam :)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka